The Game Dreams - Guild Wars latviski

Guild Wars rokasgrāmata spēlētājiem, piedzīvojumi un ziņas - TheGameDreams.com blogs.

08 marts 2009

Glob of Ectoplasm

Glob of Ectoplasm - viena no vecākajām spēles valūtām. Var tikt pirkta un pārdota pie Rare Material Trader, tāpēc iespējams momentāni to iegādāties vai pārdot ar salīdzinoši nelielu zaudējumu. Ecto vērtību nosaka tirgus, tāpēc tā ir pakļauta svārstībām. Nelielās robežās cena svārstās nepārtraukti, bet vēsturiski ir bijuši lieli cenas kāpumi un kritumi, kas atkarīgs no aktīvo spēlētāju skaita un īpaši no skilu izmaiņām, kas var padarīt šo materiālu vieglāk vai grūtāk iegūstamu. Glob of Ectoplasm iegūstami no labi zināmiem monstriem un konkrētās vietās. To izmanto daudzi spēlētāji, tāpēc Ecto ieguve ir stabila un populāra nodarbe, kas nodrošina nepārtrauktu šīs valūtas ieplūšanu tirgū. Neskaitot valūtas funkciju Ecto pielietojums spēlē tomēr ir diezgan ierobežots, tas izmantojams Obsidian prestižo bruņu un Chaos Gloves taisīšanai. Tie, kas uzkrājuši lielus šīs valūtas daudzumus, cenu krituma gadījumā var palikt ar kaudzi nevērtīgu materiālu kabatā, jo cik daudz tad obsidian bruņas taisīsi. Pēdējā laikā manīti gadījumi kad savstarpējos darījumos tiek atteikts darījums pret Ecto, tas izskaidrojams ar jaunas valūtas Zaishen Keys ienākšanu tirgū. Cits atteikšanas iemesls ir fakts, ka daudziem spēlētājiem jau ir obsidian bruņas un viņi nevēlas uzkrāt viņiem nevajadzīgu materiālu, ne arī nopūlēties ar ectoplasmu maiņu pret zeltu vai citu valūtu.

Etiķetes: , ,

04 marts 2009

Guild Wars valūtas

Ievads
Guild Wars spēlē savstarpējiem norēķiniem kalpo spēles zelts (gold) un platīna gabali (platinum). Viens platīns ir līdzvērtīgs 1000 zelta monētām. Maksimālais daudzums ko personāžs var ielikt savā kabatā ir 100 platīni. Tādējādi arī jebkurš tirdzniecības darījums ir ierobežots ar šo summu. Lai arī lādē (Vault Box) iespējams uzglabāt līdz 1000 platīniem, tomēr personāžs nav spējīgs šos līdzekļus paņemt vienā piegājienā.
Esošos ierobežojumus iespējams apiet mainoties ar vērtīgiem spēles priekšmetiem. Vēsturiski daži no priekšmetiem ir ieguvuši tādu kā spēles valūtas funkciju, tie tiek izmantoti savstarpējos tirdzniecības darījumos un uzkrājumu veidošanai. Sauksim šos priekšmetus par spēles valūtu. Šīs valūtas nav oficiālas, tās ir spēlētāju sabiedrības pieņemtas un mainās laika gaitā. Ir daži nosacījumi, kuriem valūtas priekšmetam jāatbilst - tam jābūt pietiekami vērtīgam un jābūt viegli konvertējamam oficiālajā spēles zeltā pietiekoši īsā laikā. Un vēl, tam jābūt “stackable”, tādam ko var salikt vienā kaudzē. Pašlaik par valūtām Guild Wars spēlē kalpo - Globs of Ectoplasm, Zaishen Keys, Armbraces of Truth, Lockpicks, Black Dyes. Turpmākajos rakstos mēģināšu īsumā novērtēt katra šī priekšmeta stiprās un vājās vietas Guild Wars ekonomikā.
Armbraces of Truth duped

Etiķetes: , , , , , ,